تماس با ما
 نـام شمـا :
 عنــــــوان :
 متن پيـام :
 ايميـل :
 کد امنيتي :
  (کد داخل تصوير را وارد نماييد)


اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
 
 فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلا جُناحَ عَلَيْكُمْ فِيما تَراضَيْتُمْ بِهِ مِنْ بَعْدِ الْفَرِيضَةِ -نساء،  24
 
به باور و اعتقاد ما و بر اساس مستندات صريح قرآني و روايي ازدواج غير دائم، همانند ازدواج دائم، امري مشروع و قانوني است و نه تنها اشکال و  خدشه ‌اي به اصل شرعي بودن آن نمي‌توان وارد کرد؛ بلکه بايد آن را راه حلّ  منطقي،.عقلاني، اخلاقي و ديني در جهت رفع پاره‌اي از مشکلات جنسي جوامع و جلوگيري از فحشا و بي‌بندوباري دانست. در قرآن، آيه‌اي روشن و صريح بر مشروع بودن آن وجود داردو روايات فراواني هم از شيعه و سني درباره حلـيّت و شرعي بودن آن در صدر اسلام (زمان پيامبر (صلّي الله عليه وآله وسلّم ) و خليفة بعدي) نقل شده است.  علاوه بر مستندات صريح قرآني و روايي در تأييد و تشريح ازدواج موقّت، مي‌توان دلايل عقلي و تجربيِ فراواني نيز بر صحّت و درستي آن اقامه کرد و تجويز آن را شاهدي بر ماندگاري، جامع‌نگري و واقع‌نگري آيين اسلام و پاسخ‌گويي صريح و دقيق آن به مشکلات مختلف انسان‌ها دانست. ازدواج موقت نيز هم‏چون عقد دايم از سنت‏هاى اسلامى است، خصوصاً براى زنان و مردانى كه توان مسئوليت‏هاى زناشويى دايمى را ندارند، چه از نظر مال و يا ساير جهات و احوال كه نه هر مردى مى‏تواند تشكيل زندگى دايمى دهد، و نه هر زنى مورد رغبت چنان زندگى است، و آيا چنان مردان و زنانى كه آمادگى زندگى دايمى را ندارند بايستى از زناشويى موقت هم محروم باشند؟
 

 
اگر توان ازدواج دايمى را نداريد، ازدواج منقطع جايگزين آن است، و آيه‏ى‏ «فَمَا اسْتَمْتَعْتُمْ بِهِ مِنْهُنَّ فآتُوهُنَّ اجُورَهُنَّ فَريضَةً»  (سوره‏ى نساء، آيه‏ى 24) كه با لفظ استمتاع در برابر تمامى آيات نكاح و ازدواج به‏تنهايى  به‏چشم مى‏خورد، خود نماينده‏ى . اهميت و موقعيت بسيار حساس عقد منقطع است، و چنان‏كه مهريه‏ى زنان دايم «فريضه» است، اين‏جا هم «فريضه» است گرچه فرق‏هايى ميان عقد دايم و منقطع مى‏باشد. كسى كه به واسطه نداشتن همسر به حرام مى‏افتد، ازدواج بر او واجب است.